Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów remontu. Rzeczą składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Porządnie zrobiona wylewka powinna być wolna od pęknięć, niechropowata, wytrzymała na zabrudzenia oraz względnie szybko schnąć.W przypadku ogrzewania spod podłogi wylewka powinna przewodzić ciepło instalacji cieplnej.
Perfekcyjnie płaskie i gładkie posadzki
Korzyścią wylewki anhydrytowej jest prawie perfekcyjnie prosta a także gładka nawierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej naturalne właściwości samopoziomujące, co pozwala osiągnąć perfekcyjnie proste a także gładkie posadzki. Wykonanie wylewki jest niesłychanie łatwe. Nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi, dlatego da radę ją przygotować samemu, ograniczając tym samym koszty prac remontowych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej bynajmniej nie tworzy się skorupa spieku, a co za tym idzie nie wymaga ona specjalistycznego szlifowania.
Krótki okres realizacji
Wylewkę anhydrytową wykonuje się szczególnie sprawnie i natychmiast. Cykl konstrukcji budynków uległ w poprzednich latach wyraźnemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i wykonawca poszukuje metody, która umożliwia uzyskanie zaplanowanego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Zastosowanie wylewki anhydrytowej daje możliwość wykonania wielkich powierzchni w szybkim okresie czasu i przy zaangażowaniu względnie niewielkich sumptów robocizny.
Niedługi okres wysychania
Bardzo cenną zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest błyskawiczny okres wysychania. Uzależniony on jest od trzech głównych czynników: gramatury wylewki, temperatury otoczenia oraz cyrkulacji powietrza. Doskonałe parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, iż jesteśmy w stanie przygotowywać je w delikatniejszych warstewkach (dla przykładu. na powierzchni styropianu starczy wyłącznie 35 mm). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych nigdy nie wymagają okresu konserwacji. Oznacza to, że natychmiast po dwóch dobach od wylania da radę pomieszczenia wywietrzyć, tworząc przeciągi.
Reasumując, nieduża grubość oraz opcja względnie szybkiego wietrzenia powodują, iż okres schnięcia wylewek anhydrytowych ulega zdecydowanemu skróceniu w przyrównaniu do klasycznych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych przygotowanych na ogrzewaniu podpodłogowym okres czasu wysychania jest jeszcze szybszy, bowiem już 7 dni licząc od wylania jest możliwość uruchomić ogrzewanie (wylewki standardowe tuż po 28 dniach). Szybszy okres wysychania wylewki oznacza sposobność spieszniejszego zaczęcia prac wykończeniowych, a co za tym idzie zminimalizowanie czasu ukończenia prac budowlanych.
Autor wpisu: http://anhydryt.com