W jaki sposób założyć taśmę klejącą na dyspenser?

Dyspensery do taśm samoprzylepnych to aktualnie narzędzia, które znajdują się w licznych firmach. Są to przede wszystkim różnego typu magazyny, gdzie tak naprawdę na co dzień zaklejane są kartony. Co więcej, dyspensery są stosowane w biurach, w których również stanowią wyjątkowo praktyczny element wyposażenia. Warto także zaznaczyć, że na nabycie dyspensera decyduje się także sporo osób prywatnych, które poszukują najlepszych urządzeń wspierających proces pakowania.

Dyspensery do taśm klejących – mocne strony

Z jakiego powodu dyspensery są tak popularne? Głównie ze względu na ich praktyczność, gdyż w dużej mierze usprawniają naszą pracę. Wystarczy jeden łatwy ruch, aby szybko zabezpieczyć karton, paczkę, list, albo też inne rzeczy, które wymagają zastosowania na nich taśmy. Jest to więc narzędzie, które faktycznie usprawnia codzienną pracę dużej liczbie osób.

Co niezwykle ważne dyspensery są także niebywale łatwe w obsłudze. Dzięki specjalnej budowie są one stateczne i pozwalają nam szybko i sprawnie zastosować taśmę, odcinając ją w wygodny sposób jedną ręką. Narzędzia te mają również wygodny profil, dzięki czemu z łatwością możemy je trzymać w dłoni i pracować z nimi nawet przez długi czas.

Montowanie taśmy na dyspenser

Założenie rolki taśmy klejącej na dyspenser nie jest skomplikowane, a więc z zadaniem tym poradzi sobie na pewno każda osoba. Także pracownik mniej doświadczony w pakowaniu paczek bez żadnych trudności będzie potrafił nałożyć rolkę taśmy na dyspenser, gdy zajdzie taka potrzeba.

Na początek musimy założyć taśmę na kołowrotek, lekko ją dociskając. Tak, by jej część z kartonu w pełni oparła się na elementach kołowrotka. Pamiętajmy jednocześnie, żeby rolkę taśmy założyć w taki sposób, aby strona pokryta klejem była skierowana w stronę nożyka, którym będziemy ją cięli.

Następnie odciągamy nożyk w dół i rozciągamy fragment taśmy tak, aby przyległ on do elementu znajdującego się nad nożykiem. Odkładamy nożyk z powrotem na jego miejsce i dyspenser jest przygotowany do użycia.