Koperty foliowe są innowacyjną i szczególnie bezpieczną metodą pakowania artykułów do przewozu. Jednak wielu ludziom określenie to nie budzi jakichkolwiek skojarzeń, więc ważne jest to, aby napomknąć z których surowców zrobione są koperty kurierskie oraz w jaki sposób przebiega proces produkcyjny. Warto zaakcentować, iż drobiazgowe przedstawienie całego przebiegu produkcji zajęłoby naprawdę dużo czasu, bowiem jest to sprawa dość uciążliwa, dla tego też w dzisiejszym eseju ruszone zostaną tylko najistotniejsze elementy, które pozwolą zobrazować całe zjawisko.
Czym jest polimer etenu?
Polimer etenu jest plastycznym, śliskim dodatkowo termoplastycznym surowcem, który nie posiada jakiejkolwiek barwy. To właśnie z polietenu, a ściśle z jego granulek, przygotowuje się koperty kurierskie, które cechują się nieprzepuszczalnością pary wodnej, co znaczy, iż jest to produkt hydrofobowy. Skądinąd wyrób ten jest niepodatny na działanie niskich temperatur i chemikaliów, co powoduje, że wyrób, który zabezpieczony jest polietenem jest praktycznie absolutnie ochroniony przed destrukcyjnymi działaniami.
Płachta polietylenowa
Naturalnie z polimeru etenu nie produkuje się kopert kurierskich, a z jego granulatu. Folia polietylenowa powstaje metodą tak zwanego rozdmuchiwania lub też wylewu przemysłowego, polega to na tym, że poprzez obróbkę termiczną granulki są rozpuszczane.
Jak odbywa się produkcja koperty foliowej?
Przede wszystkim konieczne są do całego procesu specjalistyczne maszyny zgrzewające, które z folii polietylenowej potrafią stworzyć właściwe wykroje o różnorodnych rozmiarach. Początkowym krokiem jest położenie płachty wykonanej z polimeru etenu na machinie, która później składa ją w prawidłowy, wybrany przez operatora kształt oraz przygrzewa rogi. Przygrzewanie jest bardzo istotne, z racji na to że w następstwie mamy gwarancję, iż z koperty nic nie wyleci i nie przepuści ona żadnej wody do wnętrza. Podczas procesu zgrzewania szczególnie istotne jest oczywiście to, by zachować jakąś stronę wolną dlatego, by mieć możliwość zapakowania do środka towary. W niesklejonej części koperty kurierskiej montuje się paseczek z woododpornym klejem który chroni się dlatego, by we właściwym czasie można go było zerwać oraz zabezpieczyć przesyłkę znajdującą się wewnątrz.
Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.
Dowiedz się więcej: www.emgraf.pl/koperty-kurierskie.html