Kilka pomysłów na taśmę klejącą

Taśma klejąca to podstawowy element do wykorzystania przy biurku. Poprzez jej wykorzystanie da się skleić materiały, które tego potrzebują. Zdarzają się konkretne sytuacje, że taka taśma przydaje się bardziej niż klej. To jednak tradycyjne jej zastosowanie. Do czego jeszcze może ona służyć?


Taśma klejąca z pominięciem podstawowego ma także wykorzystanie niekonwencjonalne, ale bardzo potrzebne na przykład w domu. Popularne są specjalne szczotki do oczyszczania odzieży. Jeżeli w domu zalega sporo taśmy klejącej, nie musi jej oddawać. Da się z niej wykonać taką rolkę, służącą do oczyszczania odzieży.


Taśmę klejącą można także zastosować do zebrania potłuczonego szkła. Dzięki niej bez urazów da się posprzątać cały bałagan.
Taśma klejąca sprawdzi się również w dziedzinie kosmetycznej. Przyklejając ja do stopy, można usunąć uciążliwe brodawki. Kilkugodzinne zatrzymanie taśmy na brodawce osłabi wrzód. Później trzeba włożyć stopę do miski z wodą i usunąć intruza za pomocą pumeksu. Skoro już mowa o tematyce kosmetycznej – taśma sprawdzi się jeszcze do wyczyszczenia pilnika do spiłowywania paznokci. Trzeba tylko nałożyć ją na niego i szybko oderwać. Brud odejdzie w zapomnienie.
W domu przyda się również w postaci lepu na owady łatwej konstrukcji. Trzeba tylko ją rozkręcić i zawiesić na odpowiedniej wysokości. Muchy przykleją się w taki sam sposób jak do tradycyjnego lepu.
Możliwości wykorzystania taśmy klejącej jest wiele. Potrzeba jedynie trochę pomyśleć technicznie, żeby wykorzystać ją w przydatny sposób.

Przygotowanie: taśmy pakowe z nadrukiem